Až podezřele výhodnou cenu (199 Kč na měsíc) za prakticky neomezené volání na česká i zahraniční čísla nabízí společnost UPC ze své pevné sítě.
Paušál pod názvem „Volám neomezeně“ totiž zahrnuje 10000 volných minut na veřejné pevné linky v ČR vyjma linek 8XY a 9XY a dalších Služeb třetích stran, do mobilní sítě v ČR vyjma linek 8XY a 9XY a dalších Služeb třetích stran a do mezinárodní zóny 0.
Do „mezinárodní zóny 0“ v UPC patří velké množství zemí – kromě většiny evropských je zde i třeba Austrálie, Izrael či USA. Díky tomu že i v pevné síti existuje přenositelnost čísel, myslím že jde o hodně slušnou nabídku pro firmy nebo i jednotlivce, kteří jsou klasické pevné lince i dnes věrní.
Velkou výhodou je rovněž možnost využívání aplikace do smartfónu (Android, iPhone) „UPC Telefon“, se kterou můžete ze svého účtu a s identifikací své „pevné linky“ volat všude, kde je k dispozici dostatečně rychlá síť (Wifi nebo alespoň 3g mobilní připojení) – klidně i ze zahraničí.
Bližší informace jsou na stránkách UPC (klikněte).

3 reakce na „UPC neomezené volání 199Kč /měsíc“

 1. Uznávám, že to je to služba se zajímavou cenou, i když sám to zatím nevyužívám. Musíte ale samozřejmě mít v bydlišti dostupnost UPC (kdyby někdo teoreticky přišel s tím, že dostupnost nemá a že to chce využívat jenom ve smartphonu přes aplikaci UPC telefon, tak předpokládám, že by nepochodil) a pokud od UPC nemáte nebo nechcete odebírat další služby (TV, internet), tak si musíte připočítat poplatek za pronájem kabelového modemu, zpravidla 70 Kč/měs. Pak se výsledná cena už začíná blížit „neomezené pevné lince“ od O2 v ceně 299 kč/měs., která je dostupná téměř všude, nevyžaduje modem, ale zase na rozdíl od UPC nezahrnuje volání do vybraného zahraničí.
  Kabelový modem pro UPC si však lze i odkoupit (na telefonování stačí i nějaký starší ovšem s tel. konektorem) a pak je rozhodně výhodnější UPC telefon než O2, pokud je tedy dostupný. Ovšem modemy na odkup od samotného UPC jsou předražené, mnohem levnější je za tímto účelem koupit modem na inzerát, ale ověřit na UPC lince podle sér. čísla, že bude fungovat.

  Jinak u toho volání „zdarma“ do zahraničí upozorňuju, že to bude pravděpodobně jenom na pevné linky, takže aby někdo nevolal třeba do Austrálie na mobil a neprovolal majlant. Nejsem si jist, ale je to třeba předem ověřit.

  PS Mimochodem, za stejnou cenu 199 kč myslím nabízí neomezenou pevnou linku i O2, ale jen některým klientům, myslím že hlavně těm, co od nich mají více služeb. Takže si to nemůže objednat kdokoli, běžná cena je o stovku vyšší. A samozřejmě v tom nikdy není zahrnuto to zahraničí.

  1. Ještě dodám: Mne by spíš zajímala jiná věc. Kdybych chtěl použít účet známých, kteří mají tento telef. tarif UPC a volat (samozřejmě s jejich souhlasem) na jejich účet z té androidí aplikace, tak jestli takové volání blokuje použití fyzické pevné linky UPC a především, zda lze při volání z aplikace to zobrazení tel. čísla potlačit, aby nezastižená čísla nevolala zpátky těm známým. Ale to se obávám, že bych asi měl smolíka, i když kdo ví, trvale zakázat zobrazení CLIP by asi šlo, i když možná za nějaký (asi jednorázový) poplatek.

   Jinak u příchozích hovorů na UPC telefon je to myslím tak (aspoň si to tak pamatuju), že zvoní zároveň na fyzickém telefonu UPC i v aplikace UPC telefon, a hovor se spojí s tím, kdo to první zvedne.(pokud je aplikace aktivní).
   To by ale v načrtnutém případě nebyl problém, holt bych si tu aplikaci musel zapínat jenom, když chci volat, aby mi nezvonili cizí hovory. Nebo si poltlačit zvonění, pokud to jde.

 2. Díky Rogere za skvělý příspěvek. Volání do zahraničí opravdu zahnuje pouze pevné linky, na mobily je to zdarma pouze pro :Čína, Hongkong, Kanada, Singapur, USA. Je to vidět v ceníku http://www.upc.cz/pdf/Cenik_telefon_zony.pdf , bezplatná je pouze zóna 0.

  Nevýhodou UPC je i situace, když se porouchá modem či usekne drát – zůstanete bez internetu i bez telefonu. Na druhou stranu, pro část lidí může mobilní „UPC telefon“ nahradit mobilní paušál a taky se hodí pokud často voláte ze zahraničí. Bohužel, nemám osobní zkušenosti jak samotná aplikace funguje v „běžném provozu“ a zda je vhodná i pro „profesionální“ použití.

Komentáře nejsou povoleny.